fotelik rwf, do jazdy tyłem - foteliki samochodowe dla dzieci

Foteliki samochodowe dla dzieci w każdym wieku

Dobrze dobrany fotelik samochodowy to gwarancja bezpieczeństwa dziecka podczas jazdy. Polskie przepisy drogowe nakładają na kierowców obowiązek przewożenia dziecka w foteliku od urodzenia do 12 lat. Dzięki temu można ograniczyć ryzyko wystąpienia jakichkolwiek zagrożeń dla dziecka w podróży. Aby jednak fotelik był w pełni bezpieczny powinien być odpowiednio dobrany. Dlatego producenci oferują szeroką gamę fotelików dla różnych grup wagowych i z wieloma możliwościami regulacji. Dodatkowo stosują rozwiązania, które zapewniają dziecku wyjątkową wygodę w pozycji siedzącej i leżącej, a tym samym wpływają na komfort spokojnej jazdy dla całej rodziny.

Fotelik RWF - czyli fotelik do jazdy tyłem

Należy pamiętać, że fotelik powinien być użytkowany zgodnie z zaleceniami dla określonej grupy wiekowej i musi także pasować do posiadanego samochodu. W ofercie znajdują się modele różnej wielkości, ze specjalnymi systemami montażu i składania. Wśród nich jest między innymi fotelik RWF (oznaczenie RWF oznacza foteliki tyłem do kierunku jazdy). Jest to kategoria przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Fotelik do jazdy tyłem uznawany jest za najbezpieczniejszy i zaleca się jego stosowanie tak długo, jak jest to możliwe - do około drugiego roku życia lub do kiedy dziecko nie przekroczy limitu wagi danego modelu. Wynika to z faktu, iż głowa małego dziecka stanowi aż 25% wagi jego ciała i dziecko nie jest w stanie dobrze trzymać tak dużego obciążenia w czasie jazdy, a tym bardziej przy zderzeniu z innym samochodem. Nawet przy małej prędkości występuje ryzyko złamania kręgu szyjnego. Analizy testów fotelików samochodowych potwierdzają, że dzieci w fotelikach tyłem do kierunku jazdy są aż 5 razy bezpieczniejsze od tych, które jeżdżą przodem. Na szczególną uwagę zasługują także foteliki dla dzieci z systemem Isofix, które pozwalają na pewne i stabilne zamontowanie fotelika bez użycia pasów bezpieczeństwa. System Isofix opiera się na zaczepach w foteliku, które pasują do uchwytów znajdujących się na stałe w większości samochodów.

Tylko renomowane i sprawdzone marki

Proponujemy wyłącznie oryginalne foteliki samochodowe renomowanych firm, których produkty oznaczone są europejskimi certyfikatami bezpieczeństwa. Zapraszamy do wyboru idealnego fotelika dla swojej pociechy.

FOTELIKI SAMOCHODOWE

Fotelik F700i FIT SPARCO 15-36kg ISOFIX GRAPHITE Fotelik F700i FIT SPARCO 15-36kg ISOFIX GRAPHITE
Producent: SPARCO
Cena: 599,00 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl