Foteliki samochodowe 15 - 36 kg

Foteliki samochodowe z przedziałem wagowym 15-36 kg (fotelik isofix 15-36 kg) przeznaczone są głownie dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Są zbudowane z siedziska i oparcia wraz z zagłówkiem. Często nazywane są fotelikami pozycjonującymi i mają za zadanie zapewnić prawidłowy przebieg pasa w okolicy barków i bioder dziecka. Modele wyposażone są w regulacje wysokości oparcia i zagłówka, dzięki czemu pozwalają na dopasowanie do wzrostu dziecka oraz zapewnienie mu komfortu w czasie krótszej, jak i dłuższej jazdy.

Bezpieczeństwo

Pasy bezpieczeństwa w samochodzie są konstruowane tak, aby zapewnić bezpieczeństwo osobie powyżej 150 cm wzrostu. Miednica u dziecka jest inaczej zbudowana niż u osoby dorosłej. U dorosłego część pasa opiera się o kolce biodrowe, które wykształcają się w okresie dojrzewanie. Brak fotelika i zastosowanie pasa samochodowego u dziecka powoduje nieprawidłowe oparcia pasa. W razie wypadku dziecko wsunie się pod pas. Proponowane foteliki 15 36 umożliwiają dopasowanie pasa do budowy dziecka (fotelik isofix 15-36 kg). Sprawiają, że pas prowadzony jest poniżej miednicy i leży płasko na udach dziecka. Takie ułożenie pasa eliminuje ryzyko obrażeń miednicy, jak również narządów wewnętrznych jamy brzusznej.

Isofix

Do najlepszych fotelików w tym przedziale zalicza się fotelik Isofix 15 36. Fotelik samochodowy z systemem Isofix, czyli wyposażony w dwa zaczepy wpinane w karoserię auta uważany jest za najbardziej bezpieczny. System Isofix zapewnia stabilne połączenie fotelika z konstrukcją samochodu. Zapraszamy do zapoznania się z fotelikami renomowanych producentów, takich jak SparcoRecaro i wielu innych, którzy mogą pochwalić się stosowaniem tego systemu, jak również europejskimi certyfikatami potwierdzającymi bezpieczeństwo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl