Foteliki samochodowe dla dzieci w każdym wieku

Dobrze dobrany fotelik samochodowy to gwarancja bezpieczeństwa dziecka podczas jazdy. Polskie przepisy drogowe nakładają na kierowców obowiązek przewożenia dziecka w foteliku od urodzenia do 150cm wzrostu. Dzięki temu można ograniczyć ryzyko wystąpienia jakichkolwiek zagrożeń dla dziecka w podróży. Aby jednak fotelik był w pełni bezpieczny powinien być odpowiednio dobrany. Dlatego producenci oferują szeroką gamę fotelików dla różnych grup wagowych i z wieloma możliwościami regulacji. Dodatkowo stosują rozwiązania, które zapewniają dziecku wyjątkową wygodę w pozycji siedzącej i leżącej, a tym samym wpływają na komfort spokojnej jazdy dla całej rodziny.

Fotelik RWF - czyli fotelik do jazdy tyłem

Należy pamiętać, że fotelik powinien być użytkowany zgodnie z zaleceniami dla określonej grupy wiekowej/wzrostu i musi także pasować do posiadanego samochodu. W ofercie znajdują się modele różnej wielkości, ze specjalnymi systemami montażu i składania. Wśród nich są między innymi foteliki RWF (oznaczenie RWF oznacza foteliki tyłem do kierunku jazdy). Jest to kategoria przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Fotelik do jazdy tyłem uznawany jest za najbezpieczniejszy i zaleca się jego stosowanie tak długo, jak jest to możliwe - do około 3-4 roku życia lub do kiedy dziecko nie przekroczy limitu wagi danego modelu. Wynika to z faktu, iż głowa małego dziecka stanowi aż 25% wagi jego ciała i dziecko nie jest w stanie dobrze trzymać tak dużego obciążenia w czasie jazdy, a tym bardziej przy zderzeniu z innym samochodem. Nawet przy małej prędkości występuje ryzyko złamania kręgu szyjnego. Analizy testów fotelików samochodowych potwierdzają, że dzieci w fotelikach tyłem do kierunku jazdy są aż 5 razy bezpieczniejsze od tych, które jeżdżą przodem. Na szczególną uwagę zasługują także foteliki dla dzieci z systemem Isofix, które pozwalają na pewne i stabilne zamontowanie fotelika bez użycia pasów bezpieczeństwa. System Isofix opiera się na zaczepach w foteliku, które pasują do uchwytów znajdujących się na stałe w większości samochodów.

Tylko renomowane i sprawdzone marki

Proponujemy wyłącznie oryginalne foteliki samochodowe renomowanych firm, których produkty oznaczone są europejskimi certyfikatami bezpieczeństwa. Zapraszamy do wyboru idealnego fotelika dla swojej pociechy.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl