Foteliki samochodowe a wiek dziecka

Foteliki samochodowe a wiek dzieckaJeśli kompletujemy wyprawkę dla dziecka, nie możemy zapomnieć o jednym z ważniejszych elementów. Choć wiele rzeczy może być kupiony „z drugiej ręki” w tym przypadku, nie ma co ryzykować. Nawet dziecko nie będzie regularnie wożone, bo rodzice nie posiadają samochodu, może zdarzyć konieczność przewiezienia maluszka np. autem znajomych czy dziadków. Warto być na to przygotowanym nie tylko dlatego, żeby uniknąć mandatu. Najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Rozwiązania dla maluchów

Najmniejsze dzieci, które ważą do trzynastu kilogramów, warto przewozić w modelu baby safe york. Fotelik pasuje do najpopularniejszych modeli wózków. Kształtem przypomina kołyskę ze składanym daszkiem. Taka usztywniona konstrukcja chroni dziecko przed urazami, także bocznymi. Wśród popularnych rozwiązań dla maluszków jest fotelik babysafe to model dla dzieci ważących od zera do osiemnastu kilogramów. Służy do przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy. Dzięki temu sposobowi dziecko jest przewożone w najbardziej bezpieczny sposób. W razie wypadku, nacisk na kręgi szyjne będzie mniejszy, niż w przypadku zamontowania fotelika przodem. Wynika to z zastosowania technologii babysafe isofix , która zapewnia bardziej stabilne mocowanie. Wśród modeli cieszących się popularnością jest fotelik babysafe husky, który ma możliwość regulacji w trzech wariantach. Pierwszym z nich jest wysokość oparcia, drugim szerokość, a trzecim dostosowanie do pozycji spoczynkowej. Dzięki temu babysafe husky może rosnąć wraz z dzieckiem, co jest niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem. Dla najmniejszych pociech polecanym modelem jest także babysafe westie. Jego skuteczność została potwierdzona wykonanym testem zderzeniowym: w przypadku zderzenia czołowego, dziecko zostaje mocno wepchnięte w fotel, co zmniejsza ryzyko doznania urazów kręgosłupa.

Rozwiązania dla starszaków

Modelem dopasowanym do potrzeb maluchów przekraczających wagę osiemnastu kilogramów jest babysafe mastiff. Został zaprojektowany tak, aby w razie wypadku, dziecko miało zapewnioną najwyższą ochronę m.in. klatki piersiowej, głowy czy stawów biodrowych. Zagłówek jest szeroki, dzięki czemu maluch będzie miał zapewniony komfort podróżowania czy drzemki.

Modele do dwunastego roku życia

Jeśli dziecko nie ma jeszcze 150 centymetrów wzrostu, musi jeździć w foteliku. Dopasowanym modelem dla starszych dzieci jest babysafe chart. Rodzice cenią to rozwiązanie z uwagi na możliwość szybkiego złożenia go do niewielkich rozmiarów. Jeden przycisk i jest złożony, gotowy do przełożenia do bagażnika czy garażu.

Szukając odpowiedniego fotelika samochodowego, warto zastanowić się nad wygodą maluszka i jego bezpieczeństwem. Bogaty wybór sprawia, że rodzice pociech w każdym wieku, mają w tym zakresie wiele możliwości wyboru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl