Fotelik rozwojowy

Fotelik rozwojowyWielu rodziców szukających bezpiecznego modelu fotelika samochodowego, chce kupić model rozwojowy. Taki, który „rośnie razem z dzieckiem”. Jest sporo popularnych modeli oferuje taką możliwość i nie wpływa to negatywnie na poziom bezpieczeństwa przewożonej pociechy. Wśród modeli jest kilka, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Dla maluchów

Pośród polecanych modeli są foteliki samochodowe espiro. Są niezwykle ekonomiczne w użytkowaniu, ponieważ można je stosować w trzech grupach wagowych – od dziewięciu do trzydziestu sześciu kilogramów wagi dziecka. Zagłówek ma możliwość dziesięciostopniowej regulacji, dzięki czemu przejazd jest dla dziecka komfortowy nawet w trakcie drzemki. Zapobiega także opadaniu główki w trakcie snu. Tapicerka fotelika jest łatwa w utrzymaniu czystości, ponieważ można ją w całości ściągnąć i wyprać w pralce. Espiro foteliki samochodowe są także cenione za możliwość przyjęcia przez dziecka pięciu pozycji w trakcie podróży. Zwiększa to komfort i zapewnia bezpieczeństwo nawet podczas drzemki.

Dla mniejszego dziecka

A co jeśli nasze dziecko waży mniej niż dziewięć kilogramów i szukamy modelu rozwojowego? Znajdziemy i taki.

Przykładem może być fotelik samochodowy sparco. Najlepszą rekomendacją producenta może być to, że zajmuje się tworzeniem wyposażenia do samochodów rajdowych oraz wyścigowych. Dbają o bezpieczeństwo zawodników Formuły 1 czy ścigających się w NASCAR. Foteliki samochodowe sparco mogą służyć dzieciom w wieku od zera do czterech lat. W zestawie są dołączone specjalne wkładki redukcyjne, które umożliwiają przewożenie niemowlaków. Szerokie oparcia obite gładkim materiałem nie spowodują uszkodzeń czy odbić na tapicerce nawet przy długim wmontowaniu fotelika. Ważnym atutem jest także to, że można w nim przewozić maluchy zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Warto jednak mieć na uwadze to, że przewożenie dziecka tyłem jest bezpieczniejsze. Taką opcja jest podstawą, jeśli chodzi o foteliki samochodowe rwf. Zastosowanie takiej technologii pozwala na zwiększoną ochronę wszystkich odcinków kręgosłupa maluszka. W przypadku kolizji, zostanie on głęboko „wciśnięty” do środka. Pozwoli to m.in. na ochronę najbardziej narażonych części jak głowa czy odcinek szyjny.

Dobrze wybrany fotelik samochodowy może wystarczyć na długie lata. Jeśli rodzic chce zainwestować w rozwojowy model w dobrej cenie, jest wiele takich możliwości. Wśród popularnych modeli są takie, które zapewniają wysokie bezpieczeństwo oraz komfort dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl